Okoli celotnega polotoka Tahiti Nui pelje ob obali cesta, ob kateri se razprostirajo plaže in naselja. Cel krog okoli polotoka obsega 120km. Čez sredino cest ni, saj je otok zelo hribovit.
by Najci (se nadaljuje)
Okoli celotnega polotoka Tahiti Nui pelje ob obali cesta, ob kateri se razprostirajo plaže in naselja. Cel krog okoli polotoka obsega 120km. Čez sredino cest ni, saj je otok zelo hribovit.
by Najci (se nadaljuje)
Pa nič zato, ob sprehodih po plažah smo si rožice našli sami, saj jasmin in hibiskus cvetita povsod.
Na Tahitiju smo preživeli dva dni, en dan po prihodu na otok in en dan pred odhodom naprej na Velikonočni otok. Vmes pa smo za tri dni skočili na otok Mo’orea. Oba dni smo najeli avto in se vozili naokrog. Tahiti je največji otok Francoske Polinezije, na katerem je mednarodno letališče (Fa’a’ā International Airport, PPT) in velja za izhodišče raziskovanja vseh ostalih otokov.
by Najci (se nadaljuje)
Na poti proti Tahitiju smo doživeli še nekaj edinstvenega. Prečkali smo namreč datumska mejo – v Novi Zelandiji smo se na letalo vkrcali 19.7. ob 16h, na Tahiti pa smo prispeli 18.7. ob 23h. Tako smo pridobili en cel dan in ponovili del srede in cel četrtek
by Najci (se nadaljuje)
• Cena hrane v trgovinah je podobna kot v Sloveniji
(Pak’n’Save trgovina je nekakšen diskont, kjer smo našli vse za zalogo za en
teden potovanja)
• Avtodom je v Novi Zelandiji zakon!
• Če vam čas dopušča, se na severnem otoku splača peljati do
skrajno severne točke otoka, do Cape Reinga, kjer je čudovit svetilnik in
razgled na vse strani – nam žal časovno ni uspelo, mogoče kdaj drugič.
• Zabavajte se! Mi smo se – haka
Nekaj osnov o selitvah polinezijske civilizacije, Maorih ter naseljevanju Nove Zelandije smo spoznali, vendar pa smo obiskali že boljše muzeje. Če vas pot zanese tu blizu, vstopnina je brezplačna. Zvečer smo naleteli še na ognjemet v čast praznovanja maorskega Novega leta. Ognjemet bi moral biti že pred enim tednom, pa je v zaliv Wellingtona zašel kit in so z ognjemetom morali počakali, da se kit umakne in nadaljuje pot drugam. • Najci (se nadaljuje)
Ampak ko si naenkrat tam in potuješ po tej divji skrivnostni
pokrajini, se želje kar same pojavijo. Naenkrat smo začutili, da te hiške
moramo videti. Na koncu nam je bil to najboljši del Nove Zelandije. Filmsko
sceno z vasjo Hobbiton so postavili v idilično sanjsko pokrajino. Bolj zelena
ne bi mogla biti. Med grički so zgradili vasico, s 44-Hobbit hišicami, vrtovi,
drevesi in celo stojali za perilo, kjer se sušijo majhne obleke.
Sprehajalna pot se vzpenja skozi celo vasico, pred tabo pa se odpira pogled na celo vas in jezero na sredini. V vseh pisanih barvah je vasica tako pravljična in čarobna, da smo bili čisto navdušeni.
• Najci (se nadaljuje)
Res neverjetno, v Novi Zelandiji je prava tropska džungla, sama praprot, palme in divje zelene barve. Mešanica, ki mi nekako ni šla skupaj z Novo Zelandijo, ampak očitno že gre, če je tu • Najci (se nadaljuje)
Na peščeni plaži Mount Maunganui smo preživeli najlepše jutro in dopoldne v Novi Zelandiji. Bosi smo se sprehajali po plaži, iskali školjke v mivki in preskakovali valove. Zame idealna zima – tako lepo, prijetno. Iz minute v minuto je postajalo topleje, da smo se kmalu v kratkih rokavih nastavljali jutranjim sončnim žarkom in se zabavali s plesanjem Hake na plaži. Še sprehod na vrh gore Maunganui, pa je bila ura 12, da sploh nismo vedeli kdaj. • Najci (se nadaljuje)
Najci (se nadaljuje)
Najbolj čarobni pa so svetleči črvi v osnovni Waitomo Glowwarm Cave. Jama na začetku ni nič posebnega. Bistvo obiska pa je vožnja s čolnom po podzemnem jezeru oziroma reki. Pelješ se po popolni temi in v popolni tišini. Edina svetloba, ki se pojavi, so svetleči črvi, ki jih je na milijone, tik nad tabo, čisto blizu, kot zvezdno nebo v najlepši različici. Čarobno doživetje, ki napolni dušo. Fotografiranje je prepovedano, spodaj pa je uradna fotografija iz njihove spletne strani.
Najci (se nadaljuje)
Okoli Sveta: Nova Zelandija
Ostali trije vulkani pa se držijo skupaj in dvigujejo svoje s snegom pokrite vrhove v divji misteriozni pokrajini Tongariro narodnega parka, ki je res strašljiva kot v filmih o Hobbitu in Gospodarju prstanov. Na vseh vulkanih so urejena smučišča, kjer lahko sredi našega poletja uživate v snežnih radostih.
Sprva te jame niso bile na našem spisku želja, saj se nam vedno zdi, da imamo v Sloveniji že dovolj čudovitih jam in jih ne rabimo iskati še po svetu. Pa vendar smo slišali toliko lepega, brali mnenja navdušenih obiskovalcev, dobili celo popust za vstopnino od agencije za najem avtodoma, pa še v primeru dežja so jame odlična izbira, da dan vseeno dobro izkoristiš. Tako smo šli v jame in tudi sami prišli ven navdušeni.1. Vulkani: Nekoč so bili štirje bratje vulkani, ki so živeli skupaj: Raupehu, Tongariro, Ngauruhoe in Taranaki. Vse je bilo v redu, dokler Taranaki ni postal hudoben in začel ves čas nagajati ostalim trem bratcem. Nekega dne so ga imeli dovolj in mu rekli: »Izgini od tu!« In res, čez noč je Taranaki izginil daleč stran in zdaj živi ločeno od drugih, popolnoma sam, sredi ravnine ob morju. Mi smo obiskali vse štiri brate.
Taranaki je res pravi posebnež, osamljeni vulkan, ki se dviga iz zelene ravnine le nekaj kilometrov od zahodne obale. Mogoče zveni neverjetno, toda vozili smo se čisto pod njim, ga obkrožili in skorajda zgrešili, saj se je popolnoma skril v meglicah. Še zdaj je nagajiv J In še sreča, da je malce zapihalo in razkadilo ozračje, da smo ga našli.
Najci (se nadaljuje)